Tarczyński zarządza wynagrodzeniami w chmurze

Project Description

Firma Tarczyński, czołowy producent wysokiej jakości wędlin z segmentu premium, który jest obecnie najpopularniejszą wśród Polaków marką w kategorii kabanosów paczkowanych w Polsce, od stycznia 2019 roku zarządza kadrami i płacami w chmurze dzięki rozwiązaniu SAP SuccessFactors i autorskim produktom Gavdi. W ramach realizacji tego projektu wdrożono rozwiązania w obszarze struktury organizacyjnej, administracji kadrowej, zarządzania czasem pracy, rozliczania listy płac, a także samoobsługę pracowniczą i menedżerską oraz autorskie produkty Gavdi wspierające elektronizację dokumentacji pracowniczej i kompleksowe raportowanie. Obecnie z rozwiązania korzysta ponad tysiąc pracowników firmy. Za realizację projektu odpowiadała firma Gavdi Polska.

Celem projektu było przede wszystkim wdrożenie nowoczesnego i intuicyjnego systemu, usprawniającego procesy kadrowo-płacowe w dwóch zakładach produkcyjnych firmy. Szereg działań i kalkulacji wykonywanych dotychczas manualnie, zostało zautomatyzowanych, co podniosło efektywność pracy i obniżyło ryzyko błędów. Ponadto system został przygotowany do udostępnienia go pracownikom i kadrze managerskiej, w zakresie umożliwiającym im samodzielne wnioskowanie i zatwierdzanie wniosków urlopowych oraz dostęp do elektronicznych pasków płacowych.

Czynności wdrożeniowe rozpoczęły się w kwietniu 2018, natomiast pierwsze rozliczenie i wypłata wynagrodzeń z wykorzystaniem nowego rozwiązania nastąpiła w lutym 2019. Nowe narzędzie stanowi dla nas ogromne udogodnienie – nie tylko wspiera procesy płacowe, ale dzięki samoobsłudze pracowniczej i menedżerskiej usprawnia działanie na każdym szczeblu organizacji – podkreśla Urszula Lepczyńska, Kierownik Działu Kadr i Płac w Tarczyński S.A.

Wdrożenie w organizacji procesów związanych z zarządzaniem wynagrodzeniami w chmurze to nadal nowy temat w Polsce. Tym bardziej cieszymy się, że mieliśmy możliwość realizować projekt dla firmy Tarczyński, która niniejszym dołączyła do grona innowacyjnych organizacji, które postanowiły skorzystać z gotowej i bezpiecznej infrastruktury udostępnianej w chmurze SAP. Dla Gavdi było to kolejne wdrożenie płac w chmurze SAP. Wykorzystanie wcześniejszych doświadczeń pozwoliło nam zwiększyć efektywność i podnieść poziom komfortu pracy, zarówno w naszym zespole, jak i po stronie Klienta – mówi Marcin Kleczka, Zastępca Dyrektora Konsultingu i kierownik projektu zrealizowanego dla Tarczyński S.A.

Projekt obejmował wdrożenie rozwiązania SAP SuccessFactors w zakresie takich modułów jak: Employee Central (EC), Employee Central Payroll (ECP), Employee Central Time Off oraz autorskich produktów Gavdi: Gavdi eDeklaracje – służący do elektronicznego generowania i wysyłki pracowniczych deklaracji podatkowych w systemie SAP, Gavdi Document Generator – usprawniający generowanie dokumentów kadrowo-płacowych oraz Gavdi Reporter – umożliwiający elastyczne raportowanie z systemu SAP ECP danych pracowników w różnych układach.

Tarczyński S.A. to czołowy producent wysokiej jakości wędlin z segmentu premium, który jest obecnie najpopularniejszą wśród konsumentów marką w kategorii kabanosów paczkowanych w Polsce. Firma posiada jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie, który zlokalizowany jest w zakładzie produkcyjnym Tarczyński, w Ujeźdźcu Małym koło Wrocławia. Drugi zakład produkcyjny znajduje się z Bielsku Białej. Organizacja zatrudnia obecnie około 1000 pracowników. W portfolio marki znajdują się produkty doceniane przez Klientów za smak i najwyższą jakość m.in.: kabanosy linii Exclusive, Extra oraz Klasyczne, parówki z szynki oraz z fileta z kurczaka i z fileta z indyka, linia produktów dedykowanych najmłodszym – Gryzzale, wyroby suche oraz wędliny z kotła. Produktów marki Tarczyński posmakować można nie tylko na rodzimym rynku. W ramach szerokiej działalności eksportowej, smak polskiej wędliny, pochodzącej od tego producenta poznawać mogą konsumenci z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy, Estonii, ze Szwecji, z Czech, Irlandii, Belgii, Francji, Włoch, Grecji, Rumunii czy też z Węgier.

Project Details

  • Date 28. February 2019
  • Tags Aktualności

Podziel się informacją o wydarzeniu ze swoimi znajomymi!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Back to Top