Securitas Polska

Project Description

Bezpieczeństwo, partnerstwo, elastyczność – Centrum Wsparcia Aplikacji Gavdi dla Grupy Securitas w Polsce


Spółki Grupy Securitas w Polsce są częścią międzynarodowego koncernu Securitas AB i liderem w zakresie ochrony osób i mienia. Od 2005 roku procesy zarządzania kapitałem ludzkim we wszystkich spółkach Grupy Securitas w Polsce realizowane są w systemie SAP HCM, w którym obecnie przechowywane są dane blisko 7 tysięcy zatrudnionych osób. W 2013 spółka Securitas Polska rozpoczęła współpracę z Gavdi Polska S.A w ramach projektu upgrade’u systemu SAP. Zrealizowane z sukcesem przedsięwzięcie zadecydowało o podpisaniu umowy serwisowej na obsługę rozwiązania SAP HCM przez Centrum Wsparcia Aplikacji Gavdi. W ramach tej współpracy spółki Grupy Securitas podjęły decyzję o wdrożeniu autorskich produktów Gavdi Replicator oraz Gavdi eDeklaracje.

W 2013 roku spółka Securitas Polska podjęła decyzję o realizacji projektu upgrade’u systemu i poszukiwania partnera, który zagwarantowałby nie tylko bezproblemową realizację tego przedsięwzięcia, ale także, w dalszej perspektywie, zapewnił kompleksowe wsparcie systemu. Projekt powierzony konsultantom firmy Gavdi Polska został sfinalizowany zgodnie z przyjętymi założeniami, dzięki czemu spółka Securitas Polska rozpoczęła rok 2014 rok z nową wersją rozwiązania SAP do zarządzania kapitałem ludzkim. Sukces projektu i jego sprawna realizacja przyczyniły się do podjęcia długofalowej współpracy i podpisania przez Securitas umowy na obsługę systemu SAP HCM z Centrum Wsparcia Aplikacji Gavdi w obszarze administracji kadrami, zarządzania strukturą organizacyjną, rozliczania listy płac oraz wsparcia BASIS. Na współpracę z Gavdi zdecydowaliśmy się przede wszystkim ze względu na wysokie kompetencje firmy w zakresie HR i profesjonalizm konsultantów.– podkreśla Adam Cholewiński, Menedżer IT w Securitas Polska. Szczególnie istotny jest dla nas fakt, że przypisani naszej firmie specjaliści są dedykowani wyłącznie do świadczenia usług wsparcia aplikacji, a to oznacza, że są dyspozycyjni zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Właśnie na takim kompleksowym wsparciu zależało nam najbardziej.

Wsparcie nie tylko na co dzień

W ramach współpracy serwisowej Gavdi zapewnia wsparcie techniczne i merytoryczne konsultantów oraz możliwość realizacji mniejszych projektów związanych z rozwojem systemu klienta w ramach niewykorzystanego limitu godzin pomocy serwisowej. Jednym z takich projektów było wdrożenie nowej funkcjonalności SAP HCM do obliczania podstaw zasiłków – PLZLA, przygotowanej przez Gavdi na zlecenie firmy SAP. Funkcjonalność miała zastąpić wcześniej stosowane rozwiązanie oparte o funkcję PLSIB, co wynikało ze zmian w przepisach oraz z zakończenia wsparcia firmy SAP dla starego rozwiązania. Prace związane z wdrożeniem nowej funkcjonalności trwały ok. 10 dni i składały się z dwóch etapów. Pierwszym z nich było rozpoznanie przez konsultantów Gavdi dotychczasowej konfiguracji, a następnie dostosowanie nowej funkcjonalności i wgranie poprawek funkcjonujących w systemie pierwotnym. Dzięki temu, że rozwiązanie w pierwszym etapie po wdrożeniu daje możliwość pracy w nowym i starym trybie jednocześnie, osoby pracujące na systemie mogły także łatwo porównać jego działanie w obu wariantach. PLZLA to bardzo dobrze przemyślane rozwiązanie, co było widać na każdym etapie realizacji prac. Szczególnie istotny był dla nas fakt, że cały projekt został zrealizowany w ramach umowy serwisowej, co nie wymagało od nas angażowania dodatkowych środków finansowych – mówi Adam Cholewiński.

Wiarygodne dane testowe dzięki Gavdi Replicator

Współpraca spółek Securitas z Gavdi zaowocowała także wdrożeniem w organizacji autorskiego produktu Gavdi Replicator, które miało na celu wsparcie procesu tworzenia realistycznego środowiska testowego poprzez kopiowanie danych z systemu produkcyjnego do systemu testowego lub rozwojowego. Użycie rzeczywistych danych daje unikalną możliwość przetestowania nowej konfiguracji lub zmian po wgraniu poprawek oraz porównania wyników rozliczenia listy płac i czasu pracy. Replicator jest dla nas nieocenionym narzędziem w codziennej administracji systemem. Rozwijając oprogramowanie na systemie deweloperskim możemy od razu przetestować je na produkcyjnych danych, wybierając konkretne przypadki testowe. W ten sposób oszczędzamy czas i mamy pewność, że dana konfiguracja zaimportowana na system produkcyjny nie spowoduje nieoczekiwanych zmian, na przykład w procesie naliczenia płac. – dodaje Adam Cholewiński.

eDeklaracje – mniej papieru, mniejsze koszty

W ramach współpracy spółka Securitas Polska zdecydowała się również na wdrożenie rozwiązania Gavdi eDeklaracje do elektronicznego generowania i wysyłki pracowniczych deklaracji podatkowych w systemie SAP. Trwające zaledwie jeden dzień wdrożenie przyniosło natychmiastowe korzyści. Dzięki temu narzędziu deklaracje roczne dla blisko 7 tysięcy osób są teraz generowane automatycznie i masowo wysyłane do odpowiednich urzędów skarbowych, co stanowi znaczące usprawnienie administracyjne. Wdrożenie tego rozwiązania pozwoliło także z wyprzedzeniem przygotować firmę na zmianę przepisów podatkowych, która nastąpiła z dniem 1 stycznia 2015 roku, nakładającą na przedsiębiorstwa obowiązek rozliczania deklaracji podatkowych pracowników wyłącznie drogą elektroniczną.

Długofalowe partnerstwo, wymierne korzyści

Współpraca spółek Securitas w Polsce i Gavdi Polska S.A., która rozpoczęła się realizacją projektu upgrade’u systemu SAP HCM, zaowocowała nawiązaniem długofalowego partnerstwa obejmującego codzienne wsparcie serwisowe rozwiązania, jego rozwój oraz wdrożenia nowych, autorskich produktów Gavdi. Współpraca z jednym, zaufanym i sprawdzonym partnerem w wielu obszarach jest dla nas dużym ułatwieniem. Jeden punkt kontaktu usprawnia komunikację i pozwala działać efektywniej. Niezwykle ważna jest dla nas także wiedza ekspercka z obszaru HR oraz praca z zespołem, który zna nasz system i rozumie nasze potrzeby. Konsultanci Gavdi zapewniają takie wsparcie, a jednocześnie są dla nas dostępni zawsze wtedy, kiedy jest to niezbędne. – mówi Adam Cholewiński.

Podziel się informacją o wydarzeniu ze swoimi znajomymi!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Back to Top