Gavdi HR Cloud – drugi stopień rozwoju chmury dla HR-ów

Project Description

Na temat chmury i jej benefitów mówi się wiele. Firmy sukcesywnie decydują się na przeniesienie do niej swoich zasobówTrend ten jest nie tylko widoczny na świecie, ale i w Polsce. Wg raportu Gartnera, wydatki w kraju na rozwiązania bazujące na chmurze do 2022 roku wzrosną o 20 proc. Można więc śmiało powiedzieć, że firmy są w cyfrowej podróży. Oddziałuje ona na wszystkie jej obszary, w tym HR, który dzięki temu odgrywa coraz istotniejszą rolę w rozwoju biznesu.  

Trwająca rewolucja technologiczna, która kilka lat temu objęła też HR, przyczyniła się do znacznego rozwoju jego możliwości w zakresie angażowania pracowników, doskonalenia środowiska pracy, analizy danych. Poprzez umiejętne przyjęcie technologii opartej na chmurze HR ma jeszcze większe możliwości działania jako strategiczny partner biznesu wspierający realizację strategii w odniesieniu do zmieniających się realiów rynkowych.   

Zmiana mentalności 

Przejście na rozwiązania chmurowe wymagało pewnej mentalnej zmiany – odejścia od wewnętrznych systemów IT na rzecz rozwiązań w modelu SaaS, gdzie wyspecjalizowany dostawca zapewnia obsługę procesów osadzoną w środowisku IT o odpowiednim poziomie zabezpieczeń (często nieporównywalnie wyższym niż jest to możliwe w ramach własnej infrastruktury danego klienta).

Potwierdzają to trendy rynkowe wskazane przez Gartnera, wg których ponad połowa przedsiębiorstw na świecie wykorzystujących obecnie chmurę, do 2021 roku przyjmie strategię „all-in cloud, co świadczy o dużej dynamice zmiany w podejściu do chmury i jej adaptacji.  

Druga stopień w rozwoju chmury dla HR 

Wg Gartnera firmy, które przeniosły swoje zasoby do chmury prawdopodobnie nie wrócą już do tradycyjnej, własnej infrastruktury IT. Ponadto do 2020 roku strategie „only cloud” staną się normą w ponad 30 proc. dużych przedsiębiorstw, w skutek czego wdrażanie innych niż chmurowe rozwiązań przy podejmowaniu w firmach nowych inicjatywy IT będzie wymagać odpowiedniego uzasadnienia.

Niemniej chmura nadal stanowi pewnego rodzaju wyzwanie organizacyjne. Często menedżerowie IT i HR mają trudność z określeniem tego, czego konkretnie potrzebują, a co za tym idzie wyzwaniem jest przygotowanie i przeprowadzenie procesu wyboru właściwego rozwiązania. 

Odpowiedzią na taką sytuację jest Gavdi HR Cloud  unikalne, ponieważ gotowe, kompletne i ustandaryzowane rozwiązanie do zarządzania kapitałem ludzkim, zbudowane w oparciu o role użytkowników – pracowników, menedżerów, specjalistów HR, którzy zyskują wsparcie wielu procesów realizowanych niezależnie od miejsca i czasu. 

Gavdi HR Cloud oparte jest na rozwiązaniach SAP SuccessFactors oraz autorskich produktach i wieloletniej praktyce biznesowej Gavdi, dzięki czemu jest maksymalnie dopasowane do lokalnych wymagań polskich klientów. Dlatego firmy mogą wprost korzystać z jego funkcjonalności skutecznie ograniczając ryzyko błędnej analizy własnych potrzeb i minimalizując koszty procesu zakupowego.   

Rozwiązanie można rozbudować o różne moduły – zarówno w obszarze „twardego”, jak i „miękkiego” HR – które mogą być dobierane w zależności od potrzeb organizacji, ułatwiając jej codzienne funkcjonowanie. Z naszego badania „Twój HR prosto z chmury” wiemy, że taka możliwość rozbudowy jest istotna dla blisko 47 proc. respondentów. Może ona objąć m.in. zaawansowane funkcjonalności kadrowo-płacowe, zarządzanie czasem pracy, planowanie kosztów osobowych i obsługę procesów zarządzania talentami – od rekrutacji przez on-boarding, cele i oceny, continious performance management, szkolenia, rozwój, sukcesję.  

Model dostosowany do każdej organizacji  

Gavdi HR Could stanowi swego rodzaju drugi poziom zaawansowania we wprowadzaniu chmury dla HR. Jest to usługa dostarczana w modelu tzw. Partner Managed Cloudktóry daje komfort pracy z jednym partnerem, od którego klient otrzymuje wszystko, co potrzebne do obsługi procesów – całościowe,  gotowe  do  użytku  rozwiązanie w  chmurze  Gavdi  obejmujące infrastrukturę, aplikacje i usługę wdrożenia oraz utrzymania (administracja i rozwój) przez cały okres trwania umowy. Na potrzebę jednego partnera wdrożeniowego wskazało przeszło 35 proc. badanych przez nas osób.  

Firmy otrzymują więc elastyczną usługę, która niezależnie od wielkości organizacji oferuje najlepsze rynkowe praktyki (co jest wartością dla przeszło 53 proc. uczestników naszego badania ‘Twój HR prosto z chmury’). Z uwagi na przyjęty model cenowy i wdrożeniowy (firma nie kupuje rozwiązania na własność)  rozwiązanie jest efektywniejsze kosztowo i osiągalne także dla organizacji, które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na rozwiązania z najwyższej półki 

W przypadku Gavdi HCloud mówimy o kosztach niższych o 50-60 proc. w porównaniu do zakupu i wdrożenia SAP HCM w modelu On-Premise. Różnica ta może być jeszcze większa, kiedy weźmiemy pod uwagę koszty zakupu sprzętu, systemów operacyjnych, sieci oraz wsparcia IT.  

Innowacyjność w biznesie motorem konkurencyjności 

Chmura stała się obowiązkowym narzędziem dla firm, które chcą odnosić sukcesy. Poza oszczędnościami gwarantuje ona też możliwość skupienia się na podstawowej działalności. Tym bardziej, że zakres odpowiedzialności funkcji HR zmienia się i rozszerza. Standardowym oczekiwaniem firm i ich pracowników jest więc, aby wszystkie funkcje operacyjne po prostu sprawniej – i jeśli to możliwe taniej i nowocześniej niż obecnie – działały, a dodatkowo pozwalały reagować na coraz to pojawiające się nowe obszary, o których kilka lat temu nikt nie mówił: on-boarding,  wellbeing  pracowników, mentoring, dbanie o „doświadczenie pracownika”, działania   mające na celu zwiększanie zaangażowania zespołu.

Samodzielne nadążanie za tymi trendami to coraz większe wyzwanie, dlatego warto rozważyć nowoczesne rozwiązania chmurowe, które są  odpowiedzią  na aktualne i przyszłe potrzeby oraz rozwijając się wraz ze zmianami w otoczeniu oferują w cenie subskrypcji innowacje – nowe procesy,  funkcje,  dostosowania  interfejsu użytkownika. 

Pełny raport z badania „Twój HR prosto z chmury”, w którym znajdują się w nim także wskazówki, na co zwracać uwagę przy wdrażaniu chmury do HR, mogą Państwo pobrać tutaj.  

Szymon Knobloch, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Konsultingu w Gavdi Polska

 

Podziel się informacją o wydarzeniu ze swoimi znajomymi!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Back to Top